2018 წელს უზბეკეთის პრეზიდენტ მირზიოევის ინაუგურაციის შემდეგ, მნიშვნელოვანი ცვლილებები მოხდა უზბეკეთის ეკონომიკასა და საგარეო პოლიტიკაში. ეკონომიკური რეფორმების და გახსნის ტემპი დაჩქარდა, რამაც ჩინეთთან უფრო მჭიდრო ეკონომიკური და კულტურული თანამშრომლობა გამოიწვია. ჩინურმა საწარმოებმა დიდი თანამშრომლობა მიიღეს უზბეკეთში და ცენტრალურ აზიაში ადგილობრივ ხელისუფლების დეპარტამენტებთან და კომპანიებთან ენერგეტიკისა და მინერალების სფეროებში, საგზაო ტრანსპორტით, სამრეწველო მშენებლობისა და მუნიციპალური განვითარების სფეროებში.
ცოტა ხნის წინ, უზბეკეთში მეწარმეების ერთობლივი მოწვევით, დელეგაცია, მათ შორის ისლამ ზახიმოვი, უზბეკეთის სავაჭრო და სამრეწველო პალატის პირველი ვიცე -თავმჯდომარე, ჟოო ლეი, ჰუიშანის რაიონის მოადგილე, Wuxi, Tang Xiaoxu, Huishan Town, Huishan, Huishan, Huishan, Huishan- ის თავმჯდომარე, ჰუიშანში, ჰუიშანში ჰუიშანის რაიონში, სატრანსპორტო ბიუროს დირექტორი, იუ ლან, კომერციის ბიუროს დირექტორის მოადგილე, ჰუიშანის რაიონში, ჟანგ Xiaobiao, Yanqiao- ს ქვე-დისტანციური ოფისის დირექტორის მოადგილე Huishan District- ში, და Xin Peng, Tysim Piling Equipmation Co., Ltd. ინიციატივა ”.
Tysim Rotary საბურღი გაყალბებები Caterpillar შასითმიიღეთ მაღალი ქება ადგილობრივი მომხმარებლებისგან
ჟოო ლეიმ, Huishan District- ის უფროსის მოადგილემ, Wuxi და მისმა დელეგაციამ ჩაატარა ადგილზე კვლევა და ზედამხედველობა Tashkent New City Transport Hub Tunnel Pile Foundation პროექტში. თქვენ, შპს Tyhen Foundation Engineering Co.- ის გენერალური მენეჯერი, და პროექტის ლიდერი Zhang Erqing, დელეგაციას თან ახლდა და შემოიტანა მშენებლობის პროგრესი ადგილზე. პროექტი მდებარეობს უზბეკეთის დედაქალაქ ტაშკენტის ცენტრალურ მხარეში, ეს არის მნიშვნელოვანი ინფრასტრუქტურის მშენებლობა, რომელიც AVP ჯგუფის, Tysim– ის ადგილობრივი პარტნიორის მიერ არის განთავსებული. Tyhen Foundation- მა გაგზავნა პროფესიონალი გუნდი, რათა უზრუნველყოს პროექტის მენეჯმენტისა და ტექნიკური დახმარების სერვისი, რაც ხელს შეუწყობს რეგიონში ეკონომიკური განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მშენებლობას. პროექტი დაგეგმილია 4 თვის განმავლობაში, ხოლო Pile Foundation მდებარეობს მდინარის ნაპირთან ახლოს, წყობის დიამეტრით 1 მ და 24 მ სიღრმე. მთავარი გეოლოგია მოიცავს დიდი ზომის ხრეშის ფენებს, რომელთა დიამეტრია 35 სმ-ზე და ფხვიერი ქვიშის ფენებით. პროექტს წინაშე დგას ისეთი გამოწვევები, როგორიცაა ხრეშის ფენაში რთული ბურღვა და ქვიშის ფენაში ადვილად დაშლა, მჭიდრო გრაფიკი და მშენებლობის მაღალი სირთულე. პროექტის გლუვი მშენებლობისა და პროექტის დროული დასრულების უზრუნველსაყოფად, ლიდერებმა და Tyhen Foundation- ის მთავარმა ტექნიკურმა ინჟინერმა შეიმუშავეს დეტალური სამშენებლო გეგმა, რომელიც დაფუძნებულია საიტის ფაქტობრივი პირობების საფუძველზე, როგორიცაა ეფექტური და საიმედო KR220C და KR360C მბრუნავი ბურღვის გაყალბება Tysim- ისგან, 15-მეტრი სიგრძის გარსით და Mud Wall ტექნოლოგიით. გარდა ამისა, დამხმარე მოწყობილობები, როგორიცაა Crawler Cranes, Loaders და ექსკავატორები განლაგებულია მშენებლობისთვის. მშენებლობის ეფექტურობა აღემატება მსგავსი აღჭურვილობის ადგილზე.
რაიონის უფროსის მოადგილე ჟოო ლეი აღიარებს ტაისიმის განვითარებას უზბეკეთში.
ვიზიტის და შემოწმების დროს, რაიონის უფროსის მოადგილემ ჟოო ლეიმ და მისმა დელეგაციამ ყურადღებით გამოიკვლიეს სამშენებლო გეგმა და პროექტის ადგილზე არსებული ვითარება. მათ ასევე მოუსმინეს ადგილობრივი გუნდის შეფასებას TYSIM აღჭურვილობის შესახებ. მას შემდეგ, რაც შეიტყო, რომ Tysim Rotary საბურღი გაყალბებები Caterpillar- ის შასის საშუალებით ძალიან აღიარებულია გუნდის თანამშრომლებისა და მენეჯმენტის მიერ, რაიონის უფროსის მოადგილემ ჟოო ლეიმ გამოთქვა მადლიერება, მან განაცხადა, რომ ტაისიმის აქტიური ჩართულობა უზბეკეთში ძირითადი ადგილობრივი ინფრასტრუქტურული პროექტების მშენებლობაში იკვლევს ბაზარს და ემსახურება როგორც Tysim– ის განვითარების მნიშვნელოვან ნაწილს. იგი ასევე ემსახურება როგორც "ქამრებისა და გზის ინიციატივის" შესანიშნავი წარმომადგენელი. იგი იმედოვნებდა, რომ TYSIM დაიცვას მუდმივი კვლევისა და ინოვაციების პრინციპები, განაგრძობს თანამშრომლობას უზბეკეთის კლიენტებთან, უფრო მეტ წვლილს შეიტანს უზბეკეთის განვითარებაში, ასევე ჩაატარებს პოლიტიკის კვლევასა და სამეცნიერო ანალიზს და ამავდროულად აუმჯობესებს კონკურენციას. Tysim, როგორც ჩინური ბრენდი Wuxi- ში, შეეცდება იყოს მთავარი საერთაშორისო ბრენდი არა მხოლოდ უზბეკეთში, არამედ ცენტრალური აზიის მეზობელ ქვეყნებში.
რაიონის უფროსის მოადგილემ ჟოო ლეიმ და მისმა დელეგაციამ არა მხოლოდ დაადასტურეს ჩინური კომპანიების შესრულება საზღვარგარეთულ პროექტებში, არამედ წახალისება უზბეკეთში მომავალი განვითარებისათვის. ისინი იმედოვნებენ, რომ უზბეკეთის ჩინური კომპანიები გააგრძელებენ შეისწავლონ და სრულად განახორციელონ ინკლუზიური სულისკვეთება, რომელსაც მხარს უჭერს "ქამარი და საგზაო ინიციატივა", ასევე ჰარმონიული სამყაროს მშენებლობის ეროვნული კონცეფცია.