ცოტა ხნის წინ, ჩინეთსა და უზბეკეთს შორის თანამშრომლობის გაღრმავების ფონზე, უზბეკეთის სამარკანდის პროვინციის გუბერნატორის მოადგილე რუსტამ კობილოვი, ხელმძღვანელობდა პოლიტიკურ და საქმიანი დელეგაციას ტაისიმს. ეს ვიზიტი მიზნად ისახავდა ორმხრივი თანამშრომლობის კიდევ უფრო განვითარებას "ქამრებისა და გზის" ინიციატივის ფარგლებში. დელეგაცია მიიღო Tysim- ის თავმჯდომარემ, Xin Peng– მა და Zhang Xiaodong– მა, Wuxi– ის საზღვრის ელექტრონული კომერციის მცირე და საშუალო საწარმოთა სავაჭრო პალატის პრეზიდენტმა, რაც ხაზს უსვამს თანამშრომლობის ძლიერ პოტენციალს და WIXI– ს განვითარების საერთო ხედვას Wuxi– სა და Samarkand Province– ს შორის.
დელეგაციამ მოინახულა ტაისიმის წარმოების სემინარი, რომელმაც უფრო ღრმად გააცნობიერა კომპანიის წამყვანი ტექნოლოგია და წარმოების შესაძლებლობები პილინგის სამშენებლო ინდუსტრიაში. უზბეკის დელეგაციამ დიდი ინტერესი გამოთქვა Tysim– ის მაღალი ხარისხის მბრუნავი ბურღვის გაყალბებით, როგორც Caterpillar Chassis– ით, ასევე მისი დამოუკიდებლად განვითარებული მცირე მბრუნავი ბურღვის გაყალბებები, განსაკუთრებით მათი განაცხადის პერსპექტივები ინფრასტრუქტურის მშენებლობაში. ამ პროდუქტებმა უკვე დაინახეს წარმატებული გამოყენება უზბეკის ბაზარზე, Tashkent Transporting Hub Project– ით, რომელსაც უზბეკის პრეზიდენტი მირზიოიევი ეწვია, რომელიც პირველ მაგალითს ასრულებს.
ვიზიტის დროს ორივე მხარე ჩაერთო სიღრმისეული დისკუსიებით ტექნიკური და საბაზრო ასპექტების შესახებ. თავმჯდომარემ Xin Peng– მა წარუდგინა Tysim– ის ძირითადი კონკურენტუნარიანი უპირატესობები უზბეკის დელეგაციისთვის და გააზიარა კომპანიის წარმატებული გლობალური ბაზრის შემთხვევები. გუბერნატორის მოადგილემ კობილოვმა უაღრესად შეაფასა ტაისიმის შესრულება საერთაშორისო ბაზარზე და მადლიერება გამოთქვა კომპანიის მიმდინარე ინვესტიციისთვის ტექნოლოგიურ ინოვაციებში. მან ხაზგასმით აღნიშნა, რომ უზბეკეთი, როგორც აქტიური მონაწილე "ქამარი და გზის" ინიციატივა, მოუთმენლად ელის Tysim- სთან თანამშრომლობას დამატებით სფეროებში, რათა ხელი შეუწყოს რეგიონალური ეკონომიკის მდგრად განვითარებას.
ვიზიტის კიდევ ერთი მნიშვნელოვანი მხარე იყო ორ მხარეს შორის სტრატეგიული პროექტის თანამშრომლობის ხელშეკრულების გაფორმება. ეს შეთანხმება აღნიშნავს ახალ ფაზას უზბეკეთის სამარკანდის პროვინციასა და ტაისიმს შორის თანამშრომლობის საფუძველზე "ქამრისა და გზის ინიციატივის" ფარგლებში. ორი მხარე ჩაერთვება უფრო ღრმა თანამშრომლობით უფრო მეტ სფეროებში, რაც ახალ იმპულსს შეიტანება ორ ქვეყანას შორის ეკონომიკურ და სავაჭრო ურთიერთობებში.
ვიზიტის შემდეგ, დელეგაციამ გამოთქვა განზრახვა, რომ ეს ვიზიტი გამოიყენოს, როგორც პლაცდარმი მომავალში უფრო სპეციფიკური პროექტების პოპულარიზაციისთვის, რაც კიდევ უფრო გაღრმავდა თანამშრომლობის ურთიერთობას უზბეკეთის ვუქისა და სამარკანდის პროვინციას შორის. ეს ინიციატივა ხელს შეუწყობს თანამშრომლობას ისეთ სფეროებში, როგორიცაა ეკონომიკური და სავაჭრო ინვესტიციები და ტექნოლოგიური ინოვაცია, არამედ ხელს შეუწყობს უფრო ნათელი მომავლის შექმნას ქვეყნების საერთო განვითარებისთვის "ქამარი და გზის" გასწვრივ.