28 ნოემბერს, ადგილობრივმა დროში, უზბეკეთში მეწარმეებმა გამართეს სიმპოზიუმი, რომ განიხილონ საერთაშორისო თანამშრომლობის ახალი მიდგომები "ქამარი და საგზაო ინიციატივა". შეხვედრა მიზნად ისახავდა ინკლუზიურობის სულისკვეთებას "ქამრებისა და საგზაო ინიციატივით", რაც ხელს უწყობს ჰარმონიული სამყაროს შექმნისთვის თანამშრომლობის ერთეულების კონცეფციას. ისლამ ზახიმოვი, უზბეკეთის სავაჭრო პალატის პირველი ვიცე -თავმჯდომარე, ჟოო ლეი, ჰუიშანის რაიონის უფროსის მოადგილე, ვუქსი სიტი, ტანგ Xiaoxu, სახალხო კონგრესის თავმჯდომარე, ჰუიშანის რაიონში, Zhou Guanhua- ს დირექტორი, ჰუიშანში, ამ შეხვედრაში დაესწრო კომერციის ბიუროს ჰუიშანის რაიონში, ჟანგ Xiaobiao, Yanqiao ქვე-რაიონის ოფისის დირექტორის მოადგილე და Xin Peng, Tysim Piling Equipment Co.- ის თავმჯდომარე, შპს ამ შეხვედრას.
ეკონომიკური და სავაჭრო ურთიერთობა ჩინეთსა და უზბეკეთს შორის აყვავებულია
იმ დროს, როდესაც ჩინეთის ადვოკატს უწევს საერთაშორისო თანამშრომლობის ახალი მიდგომა "ქამრებისა და საგზაო ინიციატივის" პირობებში, უფრო მეტ გავლენას ახდენს ჩინეთის მეზობელ რეგიონებში და მთელ მსოფლიოში, ჩინეთის გავლენა ტექნოლოგიის, ეკონომიკისა და კულტურის თვალსაზრისით, ასევე იზრდება დღითიდღე. ჩინურმა კომპანიებმა ადგილობრივი თვითმმართველობის დეპარტამენტებთან და ენერგეტიკულ ტრანსპორტებში. მშენებლობა და მუნიციპალური განვითარება.
შეხვედრის დროს ისლამ ზახიმოვმა, უზბეკეთის სავაჭრო პალატის პირველმა ვიცე -თავმჯდომარემ, დისკუსიები გამართა ქალაქ Wuxi- ს ჰუიშანის რაიონის უფროსის მოადგილეს ჟოო ლეისთან. ორივე მხარემ წარმოადგინა მიღწევები მექანიკური ინჟინერიის ტექნოლოგიასა და სამშენებლო მასალებში და განიხილეს ორი ქვეყნის ბიზნეს თემებს შორის ურთიერთდახმარების ორგანიზების შესაძლებლობა. ჟოო ლეიმ განაცხადა, რომ Wuxi სტრატეგიულად მდებარეობს "ქამრისა და საგზაო ინიციატივის" კვეთაზე, ხოლო უზბეკეთი მნიშვნელოვანი პარტნიორია ამ ინიციატივის მშენებლობაში. Wuxi ყოვლისმომცველი წინსვლის ჩინეთის სტილის მოდერნიზაციას პრეზიდენტ Xi Jinping- ის ხელმძღვანელობით, ხოლო ყაზახეთი აშენებს აყვავებულ "ახალ ყაზახეთს". ორ მხარეს შორის თანამშრომლობა უპრეცედენტო შესაძლებლობებსა და ფართო პერსპექტივებს შეუქმნის.
Tysim- ის ბურღვის გაყალბების ტემპიანი ქიაყი შასის ცოცხებით ბრწყინვალებითუზბეკეთი
TYSIM სპეციალიზირებულია R&D და მცირე და საშუალო მფრინავ მანქანების წარმოებაში. 2013 წელს მისი დაარსების დღიდან, კომპანია მუდმივად დაიმსახურა იმ ათეულ ბრენდს შორის, რომლებიც გამოაცხადეს ინდუსტრიული ასოციაციების მიერ ზედიზედ შვიდი წლის განმავლობაში. შიდა ბაზრის წილი მცირე მბრუნავი ბურღვის გაყალბებებში ლიდერობს და რამდენიმე პროდუქტმა შეავსო ინდუსტრიის სხვადასხვა ხარვეზები. იგი აღიარებულია, როგორც ეროვნული მაღალტექნოლოგიური საწარმო და ეროვნული დონის სპეციალიზირებული და ინოვაციური "პატარა გიგანტური" საწარმო. Tysim– მა შემოიღო რევოლუციური პროდუქტები, როგორიცაა მოდულური მბრუნავი საბურღი გაყალბებები, წყობის ამომრთველის სრული სერია და მაღალი დონის ქიაყურის შასის მცირე მბრუნავი ბურღვის გაყალბებები. ეს არა მხოლოდ ავსებს ხარვეზებს ჩინეთის საძირკვლის მილის ინდუსტრიაში, არამედ ბრწყინვალედ ანათებს უზბეკეთის ბაზარზე.
AVP გაქირავების UC– სთან გრძელვადიანი თანამშრომლობის დროს, Tysim Rotary Drilling გაყალბების მრავალი პოპულარული მოდელები Caterpillar Chassis– ით გაგზავნეს უზბეკეთის სამშენებლო ადგილებში. ეს მანქანები აქტიურად მონაწილეობენ ადგილობრივ დიდ ინფრასტრუქტურულ პროექტებსა და მუნიციპალური ინჟინერიის საკვანძო ინიციატივებში, რაც ფართო აღიარებასა და ქებას იღებს ადგილობრივი ხელისუფლებისა და მომხმარებლებისგან. პარალელურად, უზბეკეთის სამშენებლო აპარატებში ტაისიმის საბაზრო წილი ყოველწლიურად სტაბილურად იზრდება, რაც გავლენას ახდენს მეზობელ შუა აზიის ქვეყნებში.
შეხვედრაზე, რომელსაც შეესწრო უზბეკეთის სავაჭრო პალატის პირველი ვიცე -თავმჯდომარე ისლამ ზახიმოვი, შპს ულკან ქურილიშ მაქსსუს სერვიზმა და ტაისიმმა ხელი მოაწერეს თანამშრომლობის მემორანდუმს, რომელიც მიზნად ისახავდა უფრო მდგრადი პარტნიორობას უზბეკისტანის ინდუსტრიალიზაციის პროცესში. Tysim– ის თავმჯდომარემ, Xin Peng– მა განაცხადა, რომ Tysim გააგრძელებს თანამშრომლობას უზბეკეთის პარტნიორებთან, რათა შეიმუშავონ და შემოიღონ უფრო მაღალი ხარისხის პროდუქტები, რომლებიც მორგებულია ადგილობრივი მშენებლობის საჭიროებებზე, რაც ხელს უწყობს უზბეკეთის ეკონომიკურ განვითარებას.